کتاب حاضر، شامل ۱۷ داستان نوشته تام هنکس بازیگر معروف هالیوودی است. داستان های این کتاب که توسط یک بازیگر معروف نگاشته شده اند، درباره زندگی، عشق، غم و خوشی با روایتی گاهی طنزآمیز هستند. هرکدام از این روایت ها به نوعی با ماشین تحریر ارتباط دارند. این ارتباط گاه بسیار پررنگ و گاه بسیار ظریف و نامحسوس است.

اعلام کنید می خواهید به ماه پرواز کنیدو همه فکر می کنند منظورتان نشستن روی آن است-تا پرچم بزنید و مثل کانگورو در یک ششم جاذبه زمین بالا بپرید و سنگ جمع کنید و به خانه بیاورید....و ما نمی خواستیم هیچ کدام از این کارها را بکنیم.می خواستیم دور ماه پرواز کنیم.
تام هنکس هنر پیشه،فیلمنامه نویس و کارگردان شناخته شده و محبوب آمریکایی نوشته هایش را در نیویورک تایمز و مجله ی نیویورکر منتشر می کرد.داستان های ماشین تحریر(2017)نخستین کتاب اوست.این مجموعه شامل هفده داستان درباره ی زندگی،غم و خوشی است با روایت هایی جذاب و طنز آمیز.در این کتاب،بیش از هر چیز با یک نویسنده طرفیم.
این اثر پس از انتشار در آمریکا با استقبال گسترده ی مخاطبان مواجه شد و در فهرست پر فروشهای نیویورک تایمز و آمازون قرار گرفت.

مرد مرموزی که کارش ساختن اسباب بازی است و بین موجوداتی جادویی در عمارتی قدیمی زندگی می کند سایه ی ترسناکی که پشت پرده به تماشا ایستاده و رازی هولناک با خود دارد موجود سیاهی که در اعماق جنگل پنهان شده و تا اینجا جان یک نفر را هم گرفته است این ها عناصر داستانی اسرارآمیزند که اسماعیل را به ایرن چهارده ساله وصل می کنند، آن هم وقتی که مادر ایرن پیشخدمت اسباب بازی ساز می شود. مردمرموزی که کارش ساختن اسباب بازی است و بین موجوداتی جادویی در عمارتی قدیمی زندگی می کند...
سایه ی ترسناکی که پشت پرده به تماشا ایستاده و رازی هولناک با خود دارد...
موجود سیاهی که در اعماق جنگل پنهان شده و تا اینجا جان یک نفر را هم گرفته است...
این ها عناصر داستانی اسرار آمیزند که اسماعیل را به ایران چهارده ساله وصل می کنند، آن هم وقتی که مادر ایران پیشخدمت اسباب بازی ساز می شود.
سه گانه ی مه مجموعه ای است رازآمیز از رمان نویس اسپانیایی، کارلوس روییز زفون. این سه داستان پرتعلیق که از ادبیات فانتزی و گوتیک و مانگا تاثیر گرفته اند، شروع خوبی برای ورود خوانندگان نوجوان به جهان کتابخوانی اند.
خوانندگان بزرگسال هم می توانند با خواندن آن ها جادوی اولین کتاب های تاثیرگذار زندگی شان را از نو تجربه کنند.

مشروطیت را آغاز ایران در دوره جدید می‌دانند. مشروطیت جنبشی صرفا سیاسی نیست و در عرصه‌های مختلفی تأثیر می‌گذارد. در این دوره نه تنها سیاست بلکه، ادبیات، فلسفه و حتی فقه نیز با تحولات بزرگی روبه‌رو می‌شود. این کتاب به دوره‌ی مشروطیت و اتفاق‌هایی می‌پردازد که در عرصه‌های گوناگون این دوره رخ می‌دهد. داستان اندیشه در این دوره، پر فراز و نشیب است. در این کتاب بخشی از این داستان ارائه می‌شود، بخشی که در آن با چهره‌های برجسته این دوره آشنا می‌شویم. برخی از این چهره‌ها را نخستین روشنفکران ایران می‌دانند. در این اثر در کنار بحث درباره‌ی فرهنگ، هنر، وقایع سیاسی و اجتماعی آن دوره، نگاه ایرانیان به اسلام، غرب و ایران باستان نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. مجموعه‌ی «داستان فکر ایرانی» سفری به گذشته‌ی سرزمین پر رمز و راز از دوران باستان تا عهد قاجار در بر می‌گیرد، کوشیده‌ایم گزارشی خواندنی از فراز و نشیب‌های اندیشه در ایران ارائه کنیم؛ از تجربه‌ها، خیال‌ها و اندیشه‌‌های نیاکان‌مان. روایت‌ها گاه با تصویرهایی از دوره‌های مختلف تاریخی و یا نقش‌هایی درباره‌ی محورهای موضوعی کتاب‌ها زنده‌تر شده‌اند. این آثار برای عموم علاقه‌مندان به بحث‌های تاریخی و فکری خواندنی است.

صحیح
شماره اشتباه
دسته بندی