کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان

  ۷۰,۰۰۰ تومان

   

  ۲۲۰

  رقعی

  چاپ ۹

  صابرین
  نویسنده سارا رئیسی طوسی,سیامک افشار,کریستال دفریتاس
  شابک ۹۷۸۹۶۴۶۱۸۱۵۲۶
  کد دیویی ۶۴۹.۶۵
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان

  توضیحات

  صحبت کردن درباره جنسیت برای بیش­تر والدین کاری دشوار است. نقش انکارناپذیر پدر و مادرها در شکل دادن به هویت جنسی فرزندان ایجاب می­‌کند روش­‌های درستی را برای آموزش جنسی به کودکان­‌شان به کار گیرند.

  جنسیت چیزی بیش از جنس یا هویت جنسی است و در رشد هر فرد نقشی حیاتی ایفا می­‌کند. درک جنسیت نه تنها شامل درک چگونگی کارکرد بدن انسان، به ویژه چگونگی تولید مثل، است بلکه شامل درک مفاهیم مربوط به روابط انسانی و مهارت­‌های زندگی فردی نیز می‌­شود.

  کتاب « کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان » به این نیاز خانواده­‌ها پاسخ می‌­دهد و به استناد این اصل مهم که کودکان می­‌بایست نخستین آموزش جنسی را، از خانواده ببینند (به جای همسالان، تلویزیون و…)، به شیوه‌های انجام آن می‌­پردازد. کتاب، در هفت بخش دسته­‌بندی موضوعی شده است و نویسنده ضمن پرداختن به روند رشد جنسی فرزندان، به اهمیت توانایی برقراری ارتباط و پذیرش نقش جنسی کودکان نیز اشاره می­‌کند. به نظر نویسنده گذر فرزند از کودکی به بزرگسالی و رشد او را باید گرامی داشت و همواره تایید کرد.

  از ویژگی‌­های اصلی کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان ، کاربردی بودن آن است و والدین می­‌توانند از آن به عنوان یک راهنمای عمل استفاده کنند. در هر بخش و متناسب با موضوع مورد بحث، با طرح پرسش­‌های متداول کودکان در آن مورد خاص، چند نمونه پاسخ برای آن نیز ارائه می­‌شود.

  نویسنده در طول کتاب بر طولانی بودن روند آموزشی مفاهیم جنسیتی و اهمیت تکرار و تداوم آن تاکید می­‌کند. توصیه به برگزاری آیین گذر ـ هم‌زمان با شروع مرحله­‌ی بلوغ ـ ،  پرداختن به مشکلات خانواده­‌های امروزی و معرفی  شکل­‌های جدید خانواده (با تبدیل خانواده­‌ی گسترده به انواع جدید) از دیگر موضوعات مورد اشاره در کتاب است.

  کتب دیگر انتشارات صابرین
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی