کلیدهای تربیت فرزند در خانواده های تک سرپرست

  ۲۹,۰۰۰ تومان

   

  ۲۴۰

  رقعی

  چاپ ۹

  صابرین
  نویسنده سارا رئیسی طوسی,کارل پیک هارت,احمد بروجردی
  شابک ۹۷۸۹۶۴۶۱۸۱۳۱۱
  کد دیویی ۳۰۶.۸۵۶
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  کلیدهای تربیت فرزند در خانواده های تک سرپرست

  توضیحات

  یک کارشناس برای والدینی که از همسر خود جدا شده‌اند و به تنهایی عهده‌دار تربیت فرزند خود هستند، مطالبی را مطرح و توصیه‌هایی را ارائه می‌کند. در کتاب « کلیدهای تربیت فرزند در خانواده های تک سرپرست » به والدین تک سرپرست برای بهبود شرایطشان راهکارهایی داده شده و بر اهمیت استفاده از کمک دیگران تاکید شده است.

  خانواده‌های تک سرپرست به علت طلاق، مرگ همسر و متارکه به وجود می‌آیند. کار والد تنها، بسیار مشکل است چرا که باید از پس برآوردن توقعات بسیاری برآید. در بسیاری از موارد، والد تنها باید در آن واحد هم با «غم فقدان» خود کنار بیاید، هم مسئولیت‌های جدیدی را بر عهده بگیرد، هم با تغییر نقش و شرایط خود تطابق یابد، هم به مراقبت از فرزندان ادامه دهد و هم به آنها در امر تطابق با تغییرات اجتماعی نیز به مبارزه برخیزد.

  خانواده های تک سرپرست، اگرچه فشارهای اجتماعی، عاطفی و اقتصادی سنگینی را متحمل می‌شوند، اما در عوض معمولا زندگی خود را وقف سعادت بچه‌ها می‌کنند. هدف کتاب « کلیدهای تربیت فرزند در خانواده های تک سرپرست »، کمک به والدهای تنها در انجام کارهای مهم آنهاست. بخش اول و دوم، روند انتقال به وضعیت خانوادگی تک سرپرست را برای والد و بچه‌ها تشریح می‌کند. بخش سوم و چهارم به والد تنها توصیه می‌کند که در سازماندهی خانواده جدید، چه چیزهایی را برای خود و بچه‌ها در اولویت قرار دهد. بخش پنجم و ششم، عوامل مؤثر بر کارایی خانواده را مرور می‌کند و به بیان تغییرات رابطه والد و فرزند در دوره نوجوانی می‌پردازد. بخش هفتم، تأثیر نظام آموزشی را بر بچه‌ها بررسی کرده و درباره کمک‌هایی که والد می‌تواند به بچه‌های خود بکند تا در تحصیل موفق باشند، صحبت می‌کند. بخش هشتم و نهم به ترتیب درباره مشکلات مدیریت خانواده بعد از طلاق و مرگ همسر صحبت می‌کند.

  در پایان کتاب « کلیدهای تربیت فرزند در خانواده های تک سرپرست »، چند پرسش و پاسخ آمده است که برای والدهای تنها مفید خواهد بود.

  کتب دیگر انتشارات صابرین
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی