کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان
   

  ۲۶۲

  رقعی

  چاپ ۹

  صابرین
  نویسنده مرتضی گودرزی,علی خاکبازان,سوزان استرایکر,اکرم قیطاسی,سالی وارنر
  شابک ۹۷۸۹۶۴۶۱۸۱۶۹۴
  کد دیویی ۱۵۳.۳۵
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

  کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان » کتابی جامع از مجموعه کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، در مورد ارزش و تاثیر هنر بر کودکان و نوجوانان است که روش‌هایی کاربردی و ساده را با استفاده از ابزار هنر، برای تقویت خلاقیت در آنها ارائه می‌دهد.

  بسیار خوانده‌ایم و شنیده‌ایم که کودکی اساس زندگی آینده هر انسانی است و هر آنچه در کودکی و در حوزه‌های اخلاق، باورهای دینی و مسائل علمی به او بیاموزند، در بقیه دوران زندگی با او همراه است. در این میان بر موارد بسیاری، مانند حلقه‌های واسطه نادیدنی و اغلب نامحسوسی که میان خلاقیت‌های ذوقی- هنری و تربیت و شکل‌گیری شخصیت و زیرمجموعه‌های آن، همچون اعتمادبه‌نفس، استقلال، قدرت تصمیم‌گیری و نظایر آن وجود دارد نیز تأکید شده است.

  اغلب کتاب‌های مربوط به آموزش و تربیت خلاق، با نقاشی و نوعی مجسمه‌سازی و موارد حاشیه‌ای همچون کلاژ، چاپ و هنر مفهومی آغاز می‌شود. تصویرگری، نقاشی و پرداختن به حجم با هدف «ساختن» و «خلق کردن» ودیعه‌ای است که به انسان داده شده است. کتاب « کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان » نیز بر این نکته تأکید دارد، ضمن آنکه مؤلفین در لابه‌لای مطالبشان نکات ظریف و بسیار حساسی نیز گنجانیده‌اند که اگر خواننده آنها را استخراج کند و به عنوان یک دستورالعمل صریح برای چگونگی برخورد و مواجه شدن با کودکان به کار گیرد، در ایجاد فضای سالم برای تربیت کودکان خلاق بسیار موثر خواهد بود.

  علاوه بر این، به رغم برخی از نکاتی که به عنوان موارد اثبات شده در کتاب « کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان » آمده است و می‌توان آنها را مورد توجه قرار داد و همچنین ذکر برخی موارد تکراری، کتاب حاوی نکات بسیار ازرشمند و کاربردی است که نشان از دقت نظر و تجربه شایسته نویسنده دارد.

  کتب دیگر انتشارات صابرین
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی