عمو قاسم
   

  ۴۸

  رقعی

  چاپ ۱

  کتابک
  نویسنده محمد علی جابری
  شابک ۹۷۸۶۲۲۶۷۴۵۷۰۳
  کد دیویی
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  عمو قاسم

  معرفی کتاب: کتاب عمو قاسم نوشته محمدعلی جابری و نقل خاطراتی کوتاه از شهید حاج  قاسم سلیمانی با بیانی روان همراه با تصویر سازی برای مخاطبان رده سنی ب و ج است . همچنین در انتهای خاطره نظر نوجوان در مورد متن پرسیده شده یا با جای خالی مروری بر متن شده است . این کتاب دارای پرسش نامه و پاسخنامه است .

  گزیده ای ازکتاب: سردار می گفت : " ما ملت شهادتیم ، ما ملت امام حسینیم ."

  ملت شهادت ، فرزندان خود را با عشق شهادت تربیت می کند . بهترین راه برای ایجاد شوق شهادت در نسل جدید آشناسازی آنها با اسطوره ها و الگوهایی مثل سردار سلیمانی ست . 

  کتاب حاج قاسم سعی دارد با بیان بیست خاطره از سردار سلیمانی کودک و نوجوان مخاطب خود را با زوایای مختلف شهید این شهید ارجمند آشنا کند .

  تصویرسازی های زیبای این کتاب کاری از آقای میکائیل براتی ست تا علاوه بر درک داستان و بر جذابیت کتاب بیفزاید .

  در انتهای هر خاطره سوال یا مطلبی در مورد متن است تا مخاطب را با خود همراه کند .

  همچنین در انتهای کتاب پرسش نامه و پاسخ نامه آورده شده است .

  این کتاب در در 48 صفحه در انتشارات کتابک به چاپ رسیده است .

  « جنگنده ها 

  آمریکایی ها منطقه ای را مشخص کردند و گفتند کسی حق ندارد به اینجا نزدیک شود . هر هلی کوپتر یا هواپیمایی به این منطقه نزدیک شود ، آن را می زنیم . سردار سلیمانی با چند نفر از دوستانش با هلی کوپتر به سمت آن منطقه ، در مرز عراق و سوریه ، پرواز می کنند .

  سردار از داخل هلی کوپتر ، پایین را نگاه می کرد و چیزهایی می نوشت . در همین موقع جنگده های آمریکایی ، آمدند بالای سر هلی کوپتر و تلاش کردند آن را برگردانند . یکی از همراهان سردار کمی ترسید و گفت : جنگده های آمریکایی دارند به ما نزدیک می شوند . اما سردار سلیمانی بدون ترس نشسته بود و با آرامش به نوشتن ادامه می داد و حتی سرش را هم بلند نمی کرد . چند دقیقه بعد به مرز عراق و سوریه رسیدند . سردار پیاده شد و با سربازانش احوالپرسی کرد . بعد هم نماز شکر خواند و برگشت . 

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  بسیار عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  چقدقشنگ
  بی‌نام
  0
  0
  بسیار عالی
  بی‌نام
  0
  0
  بسیار‌عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی