قصه های خوب برای بچه های خوب (8 جلدی)

  ۲۸۰,۰۰۰ تومان

   

  ۱۲۸۶

  رقعی

  چاپ ۸۲

  امیر کبیر
  نویسنده مهدی آذر یزدی
  شابک ۹۷۸۹۶۴۳۰۰۵۴۵۰
  کد دیویی
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  قصه های خوب برای بچه های خوب (8 جلدی)

  معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب اثر مهدی آذر یزدی

  هرچند از مرحوم آذریزدی کتب فراوانی بجا مانده اما شاید بتوان گفت مهمترین و مشهور ترین کتاب ایشان دوره 8 جلدی "قصه های خوب برای بچه های خوب" است که بسیاری از کودکان و نوجوانان دیروز و امروز با آن آشنا و مانوس هستند. در ادامه معرفی اجمالی این هشت جلد کتاب می پردازیم:
  قصه های کلیله و دمنه: این کتاب جلد اول از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است که دارای 25 داستان از قصه های کلیله و دمنه می باشد. کلیله و دمنه کتاب بسیار معروفی است که اصل آن تقریبا در حدود دو هزار سال پیش به زبان هندی نگارش یافته است. این کتاب مربوط به گروه سنی پایان دبستان و دوره راهنمایی می باشد.
  قصه های مرزبان نامه: بیست و یک قصه از قصه های خیلی خوب کتاب مرزبان نامه انتخاب و بازنویسی شده اند که از میان آن ها می توان به چند تا از بهترین های آن اشاره کرد: «آواز بزغاله»، «پیاده و سوار»، «شغال خرسوار»، «مرغ آتش خوار»، «روباه و خروس» و «الاغ سواددار».
  قصه های سندبادنامه و قابوسنامه: جلد سوم از محموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل 13 داستان از سند باد نامه و 2 داستان از قابوسنامه می باشد. قابوسنامه و سند باد نامه دارای انشا قدیمی و بسیار دشوار می باشند که نویسنده سعی کرده این داستان ها را در قالب ساده بیان کند.
  قصه های مثنوی: این کتاب برای گروه سنی «ج» (چهارم و پنجم دبستان) و «د» (دوره ی راهنمایی) و شامل 24 داستان کامل و مجزا، برگرفته از حکایت های شیرین و آموزنده ی «مثنوی مولوی» است.داستان ها چنان ساده و شیرین نوشته شده اند، که هر چند بار هم که آن ها را خوانده و شنیده باشیم، باز هم از خواندن آن ها بسیار لذت می بریم و می آموزیم.
  قصه های قرآن: این کتاب جلد پنجم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب می باشد که دارای 18 قصه قرآنی است. این قصه ها بیشتر شامل قصه های پیامبران است.
  صه های شیخ عطار: این کتاب از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب دارای 21 داستان برگزیده از آثار شیخ عطار است که به بیان ساده و قابل فهم برای کودکان نوشته شده است.
  قصه های گلستان و ملستان: این کتاب که جلد هفتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است، دارای داستان هایی از گلستان سعدی و مجموعه هایی که بعد از گلستان نوشته شده و بسیار شبیه گلستان سعدی می باشد، در بر می گیرد.
  قصه های چهارده معصوم: جلد هشتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل قصه هایی از زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام می باشد که از کتب مختلفی جمع آوری شده است.

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  کتاب خوبی است اموزدهاست
  بی‌نام
  0
  0
  کتاب خوبی است وبرای بچه ها آموزنده است
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالیه
  بی‌نام
  0
  0
  خوبه
  بی‌نام
  0
  0
  عالی هست
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  کتاب خیلی خوبیه
  بی‌نام
  0
  0
  عالیییی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  من خودمم دارمش عالیه
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی خوبه من دارم
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی عالی دلم میخواد دوباره بخونم
  بی‌نام
  0
  0
  من همه ی‌ چیزایی که درباره ی ایران هست رو دارم
  بی‌نام
  0
  0
  کتاب باهال
  بی‌نام
  0
  0
  سلام واقعآ عالییییییییییییید
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  بد نیست
  بی‌نام
  0
  0
  کتاب خوبیه
  بی‌نام
  0
  0
  عالیه وخیلی آموزنده هستش
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی خوب بو د ممنون
  بی‌نام
  0
  0
  بهترین کتاب
  کتب دیگر مهدی آذر یزدی
  کتب دیگر انتشارات امیر کبیر
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی