جوجه های رنگی و بچه های فرنگی مشکلات پیش روی تربیت دردنیای امروز

  ۱۷,۰۰۰ تومان

  ۲۰,۰۰۰ تومان

  %۱۵ تخفیف

   

  ۱۲۴

  رقعی

  چاپ ۹

  آیین فطرت
  نویسنده محسن عباسی ولدی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۸۰۳۱۰۱۷
  کد دیویی ۲۹۷.۶۴۴
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  جوجه های رنگی و بچه های فرنگی مشکلات پیش روی تربیت دردنیای امروز

  معرفی کتاب: «منِ دیگرِ ما» تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد. این اثر، که به قلم جذاب و دلنشین محسن عباسی ولدی نوشته شده است، تا کنون 22 بار تجدید چاپ شده و اکنون با ویرایشی جدید و اضافه شدن دو جلد دیگر، آماده استفاده علاقه مندان و دغدغه مندان شده است. هفت جلد این کتاب، با عناوین زیبا و جذابش، تقریبا اکثر دلمشغولی های والدین و مسائل پرکاربرد، روزمره و تازه تربیت فرزند را در بر می گیرد. عناوین این هفت جلد عبارت است از:
  * جلد اول: جوجه های رنگی و بچه های فرنگی (مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز)
  * جلد دوم: خارهای گل شده و گل های خارشده (نقش محبت در تربیت فرزند)
  * جلد سوم: پرنده های در قفس و کودکی های نارس (نقش آزادی در تربیت کودک)
  * جلد چهارم: بازی های عسلی و عسل های بدلی (نقش بازی در تربیت کودک)
  * جلد پنجم: قاب سراب نشان و بیداری خواب نشان (نقش تلویزیون در تربیت کودک)
  * جلد ششم: بازی روی ابر خیال و کودکی های رو به زوال (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
  * جلد هفتم: ارتش رایانه ای و نوازش تازیانه ای (نقش بازی های رایانه ای در تربیت فرزند)
  این جلد شامل 3 بخش با عناوین: «مشکلات را بشناسیم؛ اما پیش آنها قد،خم نکنیم» ، «پایه ها را بشناسیم و تربیت را روی آنها بنا کنیم» و «فقط چشم ها را نباید شست، کارها هم شستنی هستند» می باشد. ضمیمه ی ادبی این کتاب نیز «دشمنان بچه خوار، دایه های مهربان تر از مادر» نام دارد.

  گزیده ای ازکتاب: تربیت فرزند در جامعۀ امروز، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پدران و مادران است. وجود رقیبان زیاد در مسیر تربیت فرزند حساسیت مسأله را چند برابر کرده است. بسیاری از والدین در جامعه ما با عطش فراوان به دنبال راهی برای تربیت صحیح فرزند هستند که باید به این عطش و انگیزه احترام گذاشت. مخاطب این مجموعه عموم پدران و مادران هستند. ما تلاش کردیم در این نوشتار بدون این که به سطح علمی مباحث لطمه‌ای وارد شود، با پرهیز از عبارت‌پردازی‌های علمی، مطالب را به گونه‌ای بنویسیم که همه پدران و مادران در هر سطحی از دانش که باشند بتوانند از آن استفاده کنند.

  بچه که بودم، مادرم برایم جوجه می خرید؛ از همین جوجه های رنگی؛ دانه ای پنج تومان. اولش فکر نمی کردم بزرگ کردنشان، کار چندان سختی باشد؛ اما بعد فهمیدم پرورش جوجه ها، فوت و فن خودش را دارد. پیرزن ها و پیرمرد های محله مان از دستم عاصی بوده اند، از بس که به سراغشان می رفتم و از تجربه هایشان می پرسیدم.
  من، تنها نگران پرورش جسم جوجه هایم بودم و همین نگرانی، مرا وا می داشت که به دنبال راه صحیح پرورش آنها باشم.
  حالا که بزرگ شده ام. بچه هایی دارم که باید هم جسم و هم روحشان را پرورش دهم؛ اما یک سؤال: دغدغه من برای پیدا کردن راه تربیت فرزاندانم آیا به اندازه نگرانی ام برای پرورش جوجه هایم هست؟

  کتب دیگر محسن عباسی ولدی
  کتب دیگر انتشارات آیین فطرت
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی