Paused...
  نیم دانگ پیونگ یانگ

  ۵۰,۰۰۰ تومان

   

  ۳۴۳

  رقعی

  چاپ ۰

  افق
  نویسنده رضا امیرخانی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۳۵۳۸۵۶۶
  کد دیویی ۹۵۱.۹۳
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  نیم دانگ پیونگ یانگ

  کتاب «نیم دانگ پیونگ یانگ» تازه‌ترین اثر رضا امیرخانی شرح سفر به کره شمالی است که در سه فصل با عناوین «کیم چی»، «قاشقچی» و «چیطولی» توسط نشر افق منتشر شده است.

  فصل اول کتاب یا «کیم‌چی» شرح سفر اول رضا امیرخانی به کره شمالی است. خردادماه ۹۷ او در پوشش مستندنویس و به پیشنهاد فرزاندان محمود دعایی (مدیر مسئول روزنامه اطلاعات) و با همراهی جمعی از اعضای حزب مؤتلفه اسلامی راهی پیونگ‌یانگ می‌شود. این فصل شامل توصیف فضای جامعه، چارچوب‌ها و قوانینی که مردم ناچار و گاه مشتاق به رعایت آن‌ها هستند، عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا، نبود فردیت و فضای امنیتی حاکم و همچنین کنجکاوی‌های نگارنده و تلاش او برای کشف نادیده‌ها و برقراری رابطه با مردم است.

  فصل دوم یا «قاشق‌چی»، روایت حال و هوای امیرخانی بعد از بازگشت است. ته‌نشین شدن هیجانات و تحلیل عقلانی دیده‌ها و مقایسه حقایق با فیلم‌ها و کتاب‌هایی که درباره کره شمالی وجود دارد او را متقاعد می‌کند سفر دیگری به این کشور داشته باشد و با چشم دیگری زندگی در آن نقطه از جهان را ببیند. کشمکش‌ها و تلاش‌های او برای مجاب کردن کنسول کره شمالی برای صدور ویزا و البته چند خاطره‌ پراکنده از سفرهایش محتوای این فصل را شامل می‌شود.

  فصل سوم یا «چیطولی» هم روایت سفر دوم امیرخانی به کره شمالی است که بهمن ۹۷ آغاز می‌شود و موافقت حزب کارگر کره شمالی برای ارتباط نزدیک‌تر امیرخانی و هم‌سفرانش با زندگی مردم عادی و مواجهه با مناسک تولد، ازدواج و مرگ جریانی متفاوت‌تر از سفر اول پیش می‌آورد. ملاقات با نویسندگان که در ادامه متوجه می‌شوند هیچ‌کدام کتابی منتشر نکرده‌اند، بازدید از یک مدرسه و مواجهه با نقص‌های آموزشی در آن سیستم، یک زایشگاه و مواجهه با کمبود امکانات وحشتناک پزشکی، یک مجتمع مسکونی و دکوراسیون داخلی منازل، فروشگاه‌ها و تنوع محدود اجناس و شرح گفتگو‌ها با دو سه نفر از اعضای حزب که برای همراهی با مسافران ایرانی تعیین‌شده‌اند؛ بخش‌هایی از این فصل کتاب را تشکیل داده‌اند.

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  خوب
  بی‌نام
  0
  0
  خوبه
  بی‌نام
  0
  0
  خوب
  بی‌نام
  0
  0
  بد بد بد بد بد بد عهههههه
  بی‌نام
  0
  0
  خوبه
  بی‌نام
  0
  0
  بدرد نخوره
  بی‌نام
  0
  0
  عالی بود
  بی‌نام
  0
  0
  من نسخه الکترونیک میخوام
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی گرونه!
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی گرونه
  بی‌نام
  0
  0
  خوبه
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  خوبه
  بی‌نام
  0
  0
  گند زدن
  بی‌نام
  0
  0
  بد
  بی‌نام
  0
  0
  خدایی حال نکردم با این کتاب امیرخانی
  واقعا بعد از من او، دیگه چیز خوبی ننوشت
  بی‌نام
  0
  0
  این‌کجاش گرونه؟؟؟؟
  تا حالا کتاب نخریدید؟؟
  کتب دیگر رضا امیرخانی
  کتب دیگر انتشارات افق
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی