قصه خواندنی شیرین و فرهاد وحشی بافقی

  ۵۵,۰۰۰ تومان

   

  ۲۴۸

  رقعی

  چاپ ۰

  نشر پیدایش
  نویسنده مجید شفیعی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۲۹۶۶۵۰۶
  کد دیویی ۸fa۳.۶۲
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  قصه خواندنی شیرین و فرهاد وحشی بافقی

  معرفی کتاب: فرهاد و شیرین منظومه ای است که با زبانی ساده داستانی سرشار از عشق و عواطف پرشور را به تصویر می کشد. یکی از آثار دراماتیک فارسی که وحشی بافقی آغاز به خلق آن کرد اما اجل مهلت به پایان رساندنش را به او نداد. این اثر با دخل و تصرف در اثر نظامی شکل گرفته و داستانی عاشقانه را با سبک داستان نویسی و فضاسازی متفاوت به نمایش گذاشته و نگاهی جدید به مقوله عشق دارد. داستان بافقی دارای شخصیت هایی هم نام با منظومه نظامی است اما تفاوت هایی میان خصلت ها و کردار آن ها وجود دارد که به آن رنگ و بویی دیگر می بخشد.

  گزیده ای ازکتاب: شیرین حس کرد در رویایی خیس و مرطوب غرق شده است. دلش نمی خواست از این رویایی شیرین بیرون بیاید. نگاه کرد؛ بر تمام گلبرگ ها و بر تنه تمام درختان نوشته بودند عشق… بادی وزید. حروف عشق را در هوا پراکنده کرد. همه جا پر شده بود از کلمات عشق: ع… ش… ق…

  ابرها از نوری که از کلمه عشق می بارید؛ درخشان شدند. آسمان هم نورانی شد. انگار نور از زمین و آسمان می جوشید.

  شیرین گفت: «آه ای عشق! من تو را می پرستم…»

  همه چیز به شکل همان پریزاد درآمده بود. برگ ها چون لبانی سرودخوان، آواز می خواندند. گل ها لبان شان را باز کرده بودند و پرندگان هم بر شاخه ها می رقصیدند.

  شیرین در وجودش شوری حس کرد و دید که چه دامنه های زیبایی و چه درختان بلندی از زمین و زمان روییده است. پریزاد چون باد دوباره وزید و گفت: «هرچه به کوه نزدیک می شوی؛ عشق در تو جاری می شود.» این صدا چندین بار در گوش شیرین پیچید. به اطرافش نگاه کرد. پریزاد شعری خواند و چون مه ای ناپدید شد:

  که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها…

  شیرین خواست از پریزاد سوالی بپرسد که بادی وزید و باریکه نوری آبی رنگ از دامن پریزاد روی برگ ها و درختان باقی ماند.

  کتب دیگر مجید شفیعی
  کتب دیگر انتشارات نشر پیدایش
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی