برایم حافظ بگیر

  ۳۵,۰۰۰ تومان

   

  ۳۴۴

  رقعی

  چاپ ۰

  شهید کاظمی
  نویسنده زینب سوداچی
  شابک ۹۷۸۶۲۲۶۶۰۹۳۷۱
  کد دیویی ۲۹۷.۹۹۸
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  برایم حافظ بگیر

  معرفی کتاب: روایتی داستانی از زندگی فرمانده مدافع حرم شهید شعبان نصیری،‌ مشاور حاج قاسم سلیمانی: سردار «حاج شعبان نصیری» که از یادگارانِ 8 سال دفاع مقدس بود و سابقه ی حضور طولانی در «سوریه» به منظور دفاع از «حرمِ بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» را در کارنامه ی خود داشت، در شبِ اول «رمضان المبارک» سال 1396، در جبهه ی «عراق» و طی عملیات آزادسازی «موصل» از اشغالِ «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» بال در بال ملائک گشود.
  شهید شعبان نصیری در قرارگاه فوق سری نصرت نیز حضور موثری داشت و فعالیت های گوناگونی را در کنار فرماندهان این قرارگاه از جمله سردار محمد باقری و سردار شهید علی هاشمی انجام می داد.
  پس از مدتی به لشگر 9 بدر رفت. مدتی در این لشگر به فرماندهی شهید اسماعیل دقایقی فعالیت کرد و با شهادت این سردار در عملیات کربلای 5، در جایگاه رییس ستاد این لشگر به فرماندهی حاج محمدرضا نقدی مشغول فعالیت شد.
  حاج شعبان نصیری با آغاز درگیری های سوریه و عراق، دوباره لباس رزمش را به تن کرد و راهی دمشق و حلب و کربلا و سامرا شد. او حضور موثری در سوریه داشت و رفاقت و نزدیکی اش به فرمانده دلاور نیروی قدس سپاه، سردار حاج قاسم سلیمانی باعث شده بود از مشورت های او در عرصه های مختلف، استفاده کنند تا اینکه منطقه عمومی تل‌عفر در غرب موصل، مقتل او شد و در شب اول ماه مبارک رمضان 1438 (حدود ساعت 7 عصر جمعه 5 خرداد 1396) به همراه جمعی از دوستانش در کمین تله انفجاری داعش افتاد و به سوی یاران شهیدش پرکشید. او بعد از نماز ظهر، غسل شهادت کرده بود و به گفته همراهانش، چهره آرامَش، نورانی تر شده بود. کتاب خاطرات شعبان نصیری روایتی است داستانی از زندگی سراسر اخلاص و جهاد این فرمانده گمنام که با بیش از 100 نفر از همرزمان و دوستان و نزدیکانش از جمله سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، ابو مهدی المهندس (فرمانده حشد الشعبی عراق) و همچنین حجت‌الاسلام «سید سعیدرضا عاملی» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و... مصاحبه شده است. در مراسم چهلم سردار بی‌ادعا، شهید «شعبان نصیری»، حاج «قاسم سلیمانی» از این شهید عزیز این گونه یاد نمودند: "شهید نصیری از اولیای الهی بود که در جامعه‌ی ما مخفی ماند. او مثل شیشه عطر بزرگی بود که باید درِ آن برداشته می‌شد، تا جامعه‌ی ما عطر آن را استشمام کند و بشناسد خصوصیات چنین شهیدی را..."

  گزیده ای ازکتاب: یادم می آید یک بار در مصاحبه ای گفت :« چرا شهدا رو آدم هایی بزرگ و دست نیافتنی معرفی می کنید . من که چیز غیر معمولی در آن ها ندیدم . باور کنید اون ها آدم های معمولی ای بودن.» خودش هم همین طور بود . خیلی معمولی . مثل بقیه ی آدم ها ناراحت می شد ، خوشحال می شد، جواب تلفنش را اگر نمی دادی دلخور می شد و قهر می کرد ، جوک می گفت ، مسافرت می رفت ، محبت می کرد ، عشق می ورزید ، می گفت و می خندید ، فال حافظ میگرفت ، حتی می ترسید! البته نه از داعش ، یک بار ترک موتور دوستش نشسته بود . راکب طوری از بین دو اتوبوس رد شد که اگر حاج شعبان « بسم الله » را نگفته بود ، هر دو آن وسط له شده بودند ! هر چند آن جا هم ترس اش از این بود که نکند آخر کارش این چنین تمام شود . حاج شعبان خیلی معمولی بود . درست که فکر می کنم می بینم آن که غیر عادی است ما هستیم نه شهدا !

  کتب دیگر زینب سوداچی
  کتب دیگر انتشارات شهید کاظمی
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی