سپید دندان

  ۶۲,۰۰۰ تومان

   

  ۳۴۲

  رقعی

  چاپ ۱۳

  شرکت انتشارات علمی و فرهنگی
  نویسنده جک لندن,محمد قاضی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۱۲۱۵۲۷۸
  کد دیویی ۸۱۳.۵۲
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  سپید دندان

  ک لندن گورکی امریکاست و مانند همکار خود در زندگی پرآشوبش با عکس‌العمل‌های مختلفی که به تنوع و اختلاط نژادها یستگی دارد به بدترین عذاب‌های جسمی و روحی و صدمات بسیار، دچار شده است. او هم مانند گورکی در گرداب‌هایی که دیگر مردم افتاده‌اند و فرو رفتندافتاد و قد راست کرد و امکان تدوین شاهکاری را یافت که در آن، اصالت و قدرت بیان در تجسم صحنه‌های زندگی بی‌نظیر است و به تقریب به تمام زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است...(سپید دندان) گرگ زاده ای است درنده در بیابان های وحشی شمال آمریکا که به دام انسان ها می افتد و سرانجام رام می شود. نویسنده در این اثر به دو موضوع تنازع بقا و اصل تربیت اشاره می کند. جک لندن را گورکی آمریکا می دانند، در شاهکار جک لندن اصالت و قدرت بیان در تجسم صحنه های زندگی بی نظیر است.
  جک لندن در خانواده تنگدستی در سان فرانسیسکو بدنیا آمد و در اوکلند بزرگ شد. او با اینکه توانست در دانشگاه پذیرفته شود، تحصیلات رسمی چندانی نداشت و هرچه آموخت از زندگی پرفراز و نشیب خود آموخت و بسیاری از آثار ادبی را در کتابخانه عمومی اوکلند خواند. در 1889 در کارخانه کنسروسازی کاری سخت و سنگین پیدا کرد. بعد با پولی که از نامادریش وام گرفت قایقی خرید و به دزدی صدف پرداخت. مدتی بی کار و ولگرد بود و در شهر بافلو به زندان افتاد. بعد به اوکلند بازگشت و دبیرستان را تمام کرد. خیلی دوست داشت که به دانشگاه کالیفرنیا برود و پس از سه ماه کوشش فشرده در تابستان 1896 در آنجا پذیرفته شد. اما به دلیل بی پولی ناچار پس از یک سال دانشگاه را رها کرد.
  لندن طرفدار پرشور اتحادیه های کارگری، سوسیالیسم و حقوق کارگران بود و این علاقه در آثارش مشهود است. او را راوی صادق زندگی دشوار طبقات فرودست جامعه آمریکای آن دوران می شناسند.
  "شرکت سهامی کتاب های جیبی" با ایده گرفتن از انتشارات پنگوئن در سال 1339 بنیاد نهاده شد تا ارزنده‌ترین آثار از بهترین و بلندپایه‌ترین ادیبان، دانشمندان، پژوهشگران، و رمان نویسان جهان به کتاب‌خوانان ایرانی معرفی شوند و در دسترس عموم کتابخوانان قرار گیرند.
  فعالیت آن شرکت سال‌هاست که متوقف شده است و آثار انتشاریافته آن روزگار را شاید در کتابفروشی‌های معمولی نتوان یافت. این مجموعه کتاب‌ها تحت عنوان مجموعه کتاب‌های جیبی توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ می شود و در دسترس علاقه‌مندان قرار می گیرد.

  کتب دیگر انتشارات شرکت انتشارات علمی و فرهنگی
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی