فهم قدرت:برگزیده اندیشه های نوام چامسکی(درک قدرت)

  ۳۹,۰۰۰ تومان

   

  ۶۷۲

  رقعی

  چاپ ۱

  رسا
  نویسنده نوآم چامسکیپیتر میشلجان شوفل,احمد عظیمی بلوریان
  شابک ۹۷۸۹۶۴۳۱۷۵۲۲۱
  کد دیویی
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  فهم قدرت:برگزیده اندیشه های نوام چامسکی(درک قدرت)

  نوآم چامسکی چهره‌ای شناخته شده در جهان است. کافی‌ست کوچک‌ترین اظهار نظر یا واکنشی از سوی او صورت بگیرد تا نامش در رسانه‎ها سر زبان‌ها بیفتد.

  نوآم چامسکی، یهودی روس تبار متولد ۱۹۲۸؛ زبان شناس، روشنفکر سوسیالیست آزادی خواه و فیلسوفی آنارشیست است که آراء و نظریاتش به دلیل اینکه ازجمله منتقدان دائمی سیاست‎های داخلی و خارجی آمریکا محسوب می‌شود، در رسانه‎های داخل ایران انعکاس بسیاری داشته و اغلب از او به عنوان فیلسوف و روشنفکری مهم و شش دانگ یاد شده است.

  پس از کتاب «مدنیت و جامعه مدنی در بستر تاریخ» که توسط دکتر احمد عظیمی باوریان ترجمه و به همت نشر رسا منتشر شد، «فهم قدرت» دومین کتاب از نوآم چامسکی‌ست که توسط این ناشر و با برگردان همین مترجم به فارسی درآمده است. اما آنچه فهم قدرت را به مراتب اثری مهم‎تر از کتاب پیشین (که آن نیز در جای خود کتابی درخور اعتنا بود) بدل می‌سازد؛ تنوع و گستردگی مباحثی‎ست که در این کتاب عرضه شده به گونه‌ای که می‎توان آن را چشم اندازی کامل از دیدگاه‎های گوناگون چامسکی محسوب کرد که پیش روی خواننده قرار گرفته است.

  در این کتاب نزدیک به سیصد سؤال پیش روی چامسکی قرارگرفته است، ویراستاران کتاب این سؤالات را در صد و چهل موضوع دسته بندی کرده و در قالب ده بخش در این کتاب پیش روی مخاطب قرار داده‌اند. این تمهید با توجه به دقتی که در آن بکار رفته است، مانع از سردرگمی مخاطب شده و فهم قدرت را به گزیده‌ای از مهم‌ترین دیدگاه‌ها و اندیشه‎های چامسکی بدل ساخته است. 

  در این کتاب چامسکی از منظر خود می‌کوشد تصویر آمریکای حقیقی را پیش روی خواننده قرار دهد.

   

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی خوب نبود
  کتب دیگر انتشارات رسا
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی