فارنهایت 451

  ۷۶,۰۰۰ تومان

   

  ۱۹۲

  رقعی

  چاپ ۶

  سبزان
  نویسنده ری بردبری,علی شیعه علی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۱۱۷۰۳۷۹
  کد دیویی ۸۱۳.۵۴
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  فارنهایت 451

  داستان در جهانی اتفاق می افتد که خواندن یا داشتن کتاب جنایتی بزرگ محسوب می شود، این مشخصات جامعه ای است که تحت ستم یک نظام سیاسی است که شهروندانش را افرادی مجهول الهویه و نابالغ تشکیل می دهند. قرصهای شادی بخش و داروهای مسکن و خواب آور که نسیان آور نیز هستند با صفحه های بزرگ ویدیویی بر دیوارهای منازل هرگونه دغدغه ای را برطرف می کنند.آزاداندیشی در این جهان ممنوع و خطرناک است زیرا تعادل جامعه را مختل و اشخاص را ضداجتماع بار می آورد، کتاب و هرچه خواندنی است عامل اصلی این انحراف شناخته می شود. مسؤلیت بازیابی و سوزاندن کتاب های باقی مانده در این نظام به عهده آتش نشانی است. از آن جایی که خانه های این شهر تخیلی ضدآتشند، کتاب های یافته را در همان محل اختفا به آتش می کشند. برای کشف محل اختفای کتاب از یک سگ مکانیکی استفاده می کنند که پس از یافتن کتاب صاحب آن را که دشمن امنیت ملی نامیده می شود، تعقیب کرده و به قتل می رساند. اونیفورم و کلاه مأموران آتش نشانی به نشان «سمندر» یا «آتش پرست» مزین است؛ این خزنده از دوران باستان نماد زندگی در آتش بوده است.

  مونتاگ آتش نشانی است که از کار خود لذت می برد. کار او سوزاندن کتاب های ممنوع است و از قضای روزگار تمام کتاب ها ممنوع هستند. اما یک باری که با کله ریس مک کله لن ملاقات می کند به او می فهماند که زندگی اش آنطور که فکر می کرده شاد نیست و این برای مونتاگ سرآغاز شیدایی است.

  همان شب مونتاگ همسرش را در حالی می یابد که شیشهٔ قرص خواب را به تمامی بالا انداخته و رو به موت است و دیگر در همه چیز زندگی خود شک می کند. به زودی برای اولین بار کسی را می بیند که حاضر نشده همراه پلیسی که او را یافته برود، این زن مسن ترجیح می دهد با کتاب های خود بسوزد. این واقعه مونتاگ را وا می دارد که کتابی بردارد و بخواند ...

  کتب دیگر انتشارات سبزان
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی