Paused...
  سفر بر گذشتنی(2جلدی)

  ۴۰,۰۰۰ تومان

   

  ۰

  رقعی

  چاپ ۱

  انتشارات علمی فرهنگی
  نویسنده محمدرضا توکلی صابری
  شابک ۹۷۸۶۰۰۴۳۶۵۴۰۶
  کد دیویی
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  سفر بر گذشتنی(2جلدی)

   در فروردین سال 1379 خورشیدی، یعنی سه سال پیش از شروع سفر، هنگام خواندن دیوان ناصرخسرو دریافتم که زادروز او در سال 382 خورشیدی است. با خود گفتم سه سال بعد هزارمین زادروز ناصرخسرو و 44 سال بعد هزارمین سال‌روز سفر او خواهد بود. چه می‌شود اگر به این مناسبت کسی مسیری را که او پیمود بپیماید و ببیند در این هزار سال چه تغییراتی حاصل شده است؛ چه برجای مانده و چه از بین رفته و چه چیزهای جدید دیگری به جای آنها آمده است 

  گزیده ای ازکتاب: ناصرخسرو اولین کسی است که سفرنامه‌ی حج نوشته است و در هزاره‌ی پس از او، کسان زیادی از کشورهای مختلف و مذاهب متفاوت به حج رفته و همانند او سفرنامه‌ی حج نوشته‌اند. سفرنامه‌ی دکتر توکلی صابری، شرح سفر حج وی به مناسبت هزارمین زادروز ناصرخسرو به دنبال اوست. او برای اولین‌بار مسیر سفر حج ناصرخسرو را به تدریج در طی هفت سال رفته و از روستاها، شهرها و کشورهایی که ناصرخسرو گذر کرده و از مزارها، مساجد، کلیساها، کاخ‌ها، قلعه‌ها، دژها و زیارتگاه‌هایی که ناصرخسرو بازدید کرده، عکس و فیلم گرفته و گزارش خود را از این دیدارها نوشته است.
  برخی از این عکس‌ها برای اولین‌بار منتشر می‌شوند. این کتاب سفرنامه‌ای در سفرنامه است، زیرا نه تنها شرح مفصلی بر سفرنامه‌ی ناصرخسرو است، سفرنامه‌ی حج نویسنده را نیز دربردارد. در این کتاب بخش‌های مهم سفرنامه‌ی ناصرخسرو روشن شده و برای اولین بار نکات مهمی در مورد سفرنامه‌ی ناصرخسرو گزارش شده است. در این کتاب خواننده با تغییراتی که پس از هزار سال در این مسیر رخ داده است، آشنا می‌شود.

  کتب دیگر محمدرضا توکلی صابری
  کتب دیگر انتشارات انتشارات علمی فرهنگی
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی