سیاه چال مستر: خاطرات ربوده شدن جلال شرفی، دیپلمات ایرانی در بغداد

  ۳۷,۰۰۰ تومان

   

  ۳۶۴

  رقعی

  چاپ ۲

  انتشارات سوره مهر
  نویسنده محبوبه عزیزی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۰۳۲۹۵۰۱
  کد دیویی ۹۵۵.۰۸۴۴
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  سیاه چال مستر: خاطرات ربوده شدن جلال شرفی، دیپلمات ایرانی در بغداد

  معرفی کتاب سیاه‌چال مِستر؛ خاطرات ربوده‌شدن جلال شرفی دیپلمات ایرانی در بغداد

  «سیاه‌چال مِستر» اثر محبوبه عزیزی، خاطرات جلال شرفی، دیپلمات ایرانی را بازگو می‌کند که در ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۳۸۵ در حال انجام ماموریت دیپلماتیک، در خیابان عرصات هندیه بغداد به‌دست عده‌ای تروریست ربوده شد و در فروردین سال ۱۳۸۶ از سیاه‌چال آنها فرار کرد و موفق شد خود را به سفارت ایران برساند.

  «سیاه‌چال مِستر» از روی گزارشی نوشته شده که شرفی پس از فرار، برای وزارت امور خارجه نوشته بود.

  در این کتاب از ابتدای بازداشت و زندانی شدن جلال شرفی در سیاه‌چال تا زمان رهایی او نوشته شده است. او در سیاه‌چالی زندانی بود که تنها با دو نردبان به بیرون راه داشت. ربایندگان شرفی هم تکفیری‌ها بودند و هم نیروهای خارجی حاضر در عراق، که او را به بهانه به دست آوردن اطلاعاتی درباره جیش المهدی و به گمان رابطه سفارت ایران با این گروه، دستگیر کرده بودند.

  در این کتاب شما با لحظه‌های سخت و دردناک زندگی یک اسیر در بازداشتگاه آشنا می‌شوید

  بریده ای از کتاب:

  ” لحظه‌ای که مصطفی داشت کشان‌کشان مرا می‌برد، چون خیلی ترسناک بود، گفتم: «تمام شد. می‌خواهند ببرند اعدامم کنند.» ترسیدم. یک‌دفعه نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که خوشحال شدم؛ این آیه به ذهنم آمد: «فاذا جاء اجلهم لایستقدمون الساعه و لایستاخرون.» آیه به دلم نشست، که اگر اجل کسی فرابرسد، هیچ کس نمی‌تواند یک ثانیه جلو و عقبش کند. خوشحال شدم. با خودم گفتم: «اگر اجلم اینجاست و خدا مقدر کرده اینجا بمیرم، این‌ها وسیله‌اند، باید کارشان را انجام دهند. اگر عمرم تمام نشده و هنوز تقدیرم ماندن باشد، این‌ها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.» “

  کتب دیگر محبوبه عزیزی
  کتب دیگر انتشارات انتشارات سوره مهر
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی