آنچه پیش از ازدواج باید بدانیم (مسائل حقوقی و روان شناسی)

  ۱۱۵,۰۰۰ تومان

   

  ۲۰۲

  رقعی

  چاپ ۱

  آرمان رشد
  نویسنده مژده اسدی,مژگان مدیری,سحر عظیمی,سارا نصیری
  شابک ۹۷۸۶۰۰۹۸۷۰۷۴۵
  کد دیویی ۶۴۶.۷۷
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  آنچه پیش از ازدواج باید بدانیم (مسائل حقوقی و روان شناسی)

  کتاب آنچه پیش از ازدواج باید بدانیم (مسائل حقوقی و روانشناسی) نوشته‌ی مژده اسدی، به شما در انتخاب همسر مناسب که یکی از دغدغه‌های مهم جوانان است، کمک می‌کند. شما می‌توانید از زندگی در کنار همسری که دوستش دارید، لذت ببرید زیرا شما توانایی و شایستگی اینگونه زندگی را دارید.

  اساس و رکن اصلی خانواده به عنوان زیربنای جامعه، ازدواج است. در جامعه ما عشق و ازدواج با یکدیگر پیوند خورده؛ بدین معنا که وقتی دو نفر احساس کنند عاشق یکدیگر شده‌اند، ازدواج می‌کنند.

  در گذشته ازدواج ساده بود و زن به امور خانه می‌رسید و مرد مخارج را تأمین می‌کرد و هدف از ازدواج تشکیل زندگی و بچه‌دار شدن و رشد اقتصادی بود؛ در نتیجه احتمال موفقیت نیز بیشتر می‌شد اما امروزه در همه جای جهان موفقیت در ازدواج کاهش یافته و ازدواج موقت یا دوستی‌های خیابانی و مجازی جای ازدواج را گرفته و موجب بالا رفتن آمار طلاق شده است.

  امروزه فرآیند ازدواج دشوارتر شده و سطح توقعات در ازدواج بالا رفته است. ما به جای اینکه خواهان رشد شخصی و خانوادگی باشیم همسری می‌خواهیم‌ که بتواند دوست و حامی قدرتمند ما باشد، رضایت کامل جنسی ما را فراهم‌ کند، تمام نقش‌های مورد نیاز ما را ایفا کند و هر آنچه که می‌خواهیم باشد؛ یعنی بهترین دوست، شریک جنسی خوب، خانه‌دار، مربی، پرستار، آشپز و... . همینطور که می‌بینیم، عملی کردن تمام این خواسته‌ها ناممکن است؛ زیرا برخی از جوانانی که در آستانۀ ازدواج قرار دارند و یا در انتظار ازدواج به سر می‌برند اغلب درگیر معضلات اجتماعی و مشکلات اقتصاد‌ی هستند و از کمبود درآمد و نیز هزینه‌های بالا و سنگین می‌نالند.

  بنابراین، جرأت ازدواج را در خود نمی‌بینند و فکر می‌کنند که در این مقطع زمانی قادر به ازدواج کردن و تشکیل خانواده نیستند، به همین جهت میل و رغبتی به آن از خودشان نشان نمی‌دهند و روز به روز ازدواج خود را به تأخیر می‌اندازند . با وجود همۀ این دغدغه‌ها و مشکلات، ازدواج هنوز هم بسیار ارزشمند است و بسیاری از ما ازدواج و یا ازدواج مجدد می‌کنیم. در این میان، نخستین هدف ما داشتن ارتباط عاطفی راضی کننده است و اهداف دیگرمان شامل سلامت، آسایش و احساس امنیت می‌باشد.

  فردی که برای ازدواج با شما مناسب باشد به طور تصادفی سر راه‌تان سبز نمی‌شود. شما باید خودتان را به اطلاعات مهارت‌ها، راهبردهای مفید و باورهای عاقلانه مجهز کنید و بر مبنای آن‌ها برنامه‌ریزی و حرکت کنید.

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  فوق العاده عالییییییییی
  بی‌نام
  0
  0
  به نظرم کتاب خوبی هست
  کتب دیگر انتشارات آرمان رشد
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی