مجموعه آموزشی کودک باهوش من (2زبانه)

  ۴۹,۰۰۰ تومان

   

  ۱۲

  رقعی

  چاپ ۱

  شعاع
  نویسنده
  شابک ۹۷۸۲۰۰۰۶۷۱۴۶۶
  کد دیویی
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  مجموعه آموزشی کودک باهوش من (2زبانه)

  کودک دو ساله، یعنی کودکی که دو سال اول زندگی اش را پشت سر گذاشته و وارد سومین سال زندگی شده است. منظور از دو سالگی، فاصله بین بیست و چهار تا سی و شش ماهگی است. بنابراین کودک زمانی دو ساله محسوب می شود که جشن تولد دو سالگی او گرفته شده باشد. از سوی دیگر همه کودکانی که به دو سالگی می رسند، توانایی و مهارت های یکسانی ندارند و به دلیل تفاوت های فردی، مهارت و توانایی های آن ها در تمام زمینه ها، می تواند چند ماه زودتر یا دیرتر صورت پذیرد. 
  زیربنا و پایه های شخصیتی، رفتاری و احساسی همه انسان ها در سه سال اول زندگی شکل می گیرد. حدود هشتاد درصد شخصیت هر انسانی تا هشت سالگی، در محیطی که بزرگ می شود و در ارتباط با اطرافیانش ساخته می شود. هر نوع رفتار نامناسب یا محیط نامساعد، تأثیراتی پایدار و عمیق بر شخصیت کودک به جای می گذارد. 
  مهارت ها و توانمندی هایی که کودکان دو ساله به طور طبیعی بین بیست و چهار تا سی و شش ماهگی کسب می کنند به صورت تفکیک شده مطرح شده است. این مطالب از سویی معیاری است تا والدین بدانند کودک دو ساله شان در این محدوده سنی چه مهارت هایی باید کسب کند و تمرین های مناسب هر مهارت را با او انجام دهند و از سوی دیگر می تواند به عنوان وسیله ای برای ارزیابی رشد طبیعی کودک قرار گیرد. مثلاً کودکی که پس از سی و شش ماهگی نمی تواند جمله های دو کلمه ای بسازد، بهتر است مورد ارزیابی دقیق تر پزشکی و روان شناختی قرار گیرد. در ضمن اگر والدین بدانند در هر محدوده ی سنتی، چه تمرین ها و بازی هایی مناسب کودک است و همان بازی ها را با او انجام دهند، باعث پرورش کامل توانایی های کودک می شوند و توقع کاری بیش از توانایی کودک را ندارند و یا به دلیل سهل انگاری، باعث تعویق در رشد هماهنگ توانمندی های کودک نمی شوند. برای مثال والدین، آگاه می شوند که با حس مالکیت و استقلال کودک دو ساله چگونه رفتار کنند و ناخواسته اعتماد به نفس و عزت نفس کودک را از بین نبرند. 

  کتب دیگر انتشارات شعاع
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی