قدرت عادت (کتاب های حوزه ی کسب و کار10)

  ۱۲۹,۰۰۰ تومان

   

  ۳۵۲

  رقعی

  چاپ ۱

  هورمزد
  نویسنده چارلز دوهیگ,پروین بیات
  شابک ۹۷۸۲۰۰۰۴۵۶۴۲۱
  کد دیویی ۱۵۸/۱
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  قدرت عادت (کتاب های حوزه ی کسب و کار10)

  نویسنده امریکایی چارلز دوهیگ (Charles Duhigg) نویسنده‌ی کتاب قدرت عادت (The Power of Habit) به آموزش مفاهیم علمی در خصوص تغییر عادت، برای عموم مردم نگاشته شده است. کتاب قدرت عادت از سری کتاب‌های کسب‌وکار انتشارات هورمزد؛ با ترجمه خانم پروین بیات برای هفدهمین بار به چاپ رسیده است. با این که این کتاب در سال ۲۰۱۲ منتشر شده، ولی یا این حال هنوز جز تاثیرگذارترین کتاب برای مدیران  از دانشگاه هاروراد است. با خلاصه کتاب قدرت عادت به عادات خوب و بد خود پی خواهید برد. سپس می توانید عاداتی را که پیروزی یا شکست زندگی‌تان به آن وابسته است، تغییر دهید.

  عامل دشواری مطالعه‌ی علم عادات در این است که بیشتر افراد به‌هنگام اطلاع از این زمینه‌ی تحقیق از آن پس در پی یافتن فرمول رمز برای تغییر سریع هر عادتی برمی‌آیند؛ چنانچه دانشمندان چگونگی عملکرد این الگوها را دریابند آنگاه پیداست که احتمالاً برنامه‌ای برای تغییر سریع می‌یابند، درست است؟

  این به‌ آن معنا نیست که هیچ فرمولی وجود ندارد. مشکل آنجاست که هزاران فرمول وجود دارد، نه فقط یک فرمول. افراد و عادات همگی متفاوت‌ هستند و به‌این دلیل جزئیات تشخیص، تغییر الگوها یا عادات در زندگی‌هایمان از فردی تا فرد دیگر و از رفتاری تا رفتار دیگر متفاوت است. ترک سیگار با جلوگیری از پرخوری فرق می‌کند که خود متفاوت از تغییر چگونگی ارتباط شما با همسرتان است. ‌علاوه‌بر این عادات‌ هر فردی در نتیجه‌ی تمایلات متفاوتی پدید آمده است.

  در نتیجه، کتاب قدرت عادت نیز فقط دربرارنده‌ی یک توصیه نیست؛ بلکه امیدوارم بعد از آن چارچوبی برای درک چگونگی عملکرد عادات و راهنمایی برای آزمایش چگونگی تغییر آن‌ها ارائه دهیم. برخی از عادات به‌آسانی جای خود را به تحلیل و تأثیر می‌دهند. برخی دیگر پیچیده‌تر هستند و به مطالعه و بررسی بیشتری نیاز دارند. تغییر فرآیندی‌است که هیچ‌گاه کاملاً به‌پایان نمی‌رسد، اما به‌این معنا نیست که هرگز نیز اتفاق نخواهد افتاد.

  کتب دیگر انتشارات هورمزد
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی