تربیت فرزندان به روش QBQ

  ۸,۵۰۰ تومان

   

  ۱۳۶

  رقعی

  چاپ ۷

  خانه تحول
  نویسنده جان میلر,کارن جی. میلر,حامد جمشیدی پور
  شابک ۹۷۸۶۰۰۹۴۹۱۸۹۶
  کد دیویی ۶۴۹.۱
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  تربیت فرزندان به روش QBQ

  بچه های ما محصول تربیت ما هستند  " چرا بچه های من به حرف هایم گوش نمی دهند؟"  "چه کسی اینجا را بهم ریخته است؟"   سوالاتی شبیه به ( چرا بچه های من به حرف هایم گوش نمی دهند؟ چه کسی اینجا را بهم ریخته است؟ پس کی بچه من شروع به گفتن تصمیم های درست می کند؟) والدین را به طرف احساس قربانی بودن، شکایت کردن، اتلاف وقت و سرزنش کردن میبرد. راه حل این است:

  تربیت فرزندان به روش QBQ را بیاموزید و مسئولیت پذیری فردی را در خانوائه خود زنده کنید.

  بر اساس برخی از مفاهیم مطرح شده در معروف ترین اثر جان جی. میلر QBQ  (سوال پشتِ سوال) که یکی از پرفروش ترین کتاب های دهه گذشته شد، ابزاری به نام QBQ  در اختیار پدر و مادرها قرار می گیرد که به وسیله ی آن به پشتِ سوالاتی مثل: "چرا بچه ام به حرف من گوش نمی دهد؟" یا " پس کِی کاری را که از آن ها می خواهم، انجام می دهند؟" نگاهی بیاندازند تا بتوانند سوالات بهتری (سوالات QBQ ) مثل این ها را پیدا کنند: " کدام کار را می توانم به شکل بهتری انجام دهم؟" یا "چطور می توانم پدر یا مادر بهتری باشم؟"

  این مفهوم ساده ولی در عین حال چالش برانگیز، تمرکز و مسئولیت را به سمت والدین و کارهایی که آن ها می توانند انجام دهند تا تفاوتی ایجاد شود، بر می گرداند.

  جان میلر و همسرش کارن با استفاده از تفاسیر، مشاهدات و نصایح متفکرانه و به همراه داستان های به یاد ماندنی و اثر گذار که از ویژگی های قبلی میلر هستند، کتاب تربیت فرزندان به روش QBQ ابزار و الهامات لازم را در اختیار پدر و مادرها قرار می دهد تا بتوانند والدین تاثیرگذاری باشند و همین طور تمرین مسئولیت پذیری فردی را به فرزندانشان بیاموزند تا برای همیشه یک خانواده سالم و با نشاط را شکل بدهند.

  جان جی. میلر فارغ التحصیل از دانشگاه کرنل و بنیانگذار QBQ. Inc  و از سال 1986 مشغول حرفه ی آموزش و توسعه است. او تا به حال با هزاران نفر و صدها شرکت و سازمان دولتی و غیر دولتی کار کرده تا به آن ها کمک کند که بتوانند مسئولیت پذیری را به یک ارزش تبدیل کنند.

  کتب دیگر انتشارات خانه تحول
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی