Paused...
  بیرون ذهن من

  ۷۱,۰۰۰ تومان

   

  ۳۹۶

  رقعی

  چاپ ۵

  پیدایش
  نویسنده شارون ام دریپر,آنیتا یارمحمدی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۲۹۶۳۴۹۹
  کد دیویی ۸۱۳.۶
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  بیرون ذهن من

  کتاب حاضر دربردارنده رمانی برای نوجوانان است. این رمان درباره زندگی نوجوانی کم توان است. بیرون ذهن من داستان دختر ده ساله ای است که نمی تواند راه برود و حرف بزند. او صاحب روح است، صاحب اراده، هوش و حتی زیرکی، بدون این که کسی درکش کند. اما در هنگام روبه رو شدن با سختی ها در درون خودش به قدرتی می رسد که هرگز فکر نمی کرد وجود داشته باشد. «اگر ملودی فقط می توانست به دیگران بگوید که چه چیزهایی می داند و چه فکرهایی می کند، همه چیز تغییر می کرد. اما این اتفاق نمی افتد، چون ملودی نمی تواند حرف بزند. نمی تواند راه برود و نمی تواند بنویسد.»

  اگر ملودی فقط میتوانست به دیگران بگوید که چه چیزهایی می داند و چه فکرهایی میکند،همه چیز تغییز میکرد.اما این اتفاق نمی افتد،چون ملودی نمی تواند حرف بزند.نمیتواند راه برود.نمی تواند بنویسد.او درون ذهن خودش گیر کرده و همین باعث میشود که بخواهد از این حصار بیرون بپرد.عاقبت او چیزی را کشف میکند:یک صدا...او صاحب یک صدا شده است صدایی که همه ی دور و بری هایش آماده ی شنیدن آن نیستند.

  گزیده ای ازکتاب:من در محاصره‌ی هزاران کلمه‌ام. شاید هم میلیون‌ها. کلیسای جامع. مایونز. انار. می‌سی‌سی‌پی. نئوپولیتن. کرگدن. ابریشمی. ترسناک. رنگین‌کمان. غلغلک. عطسه. آرزو. نگرانی. کلمات همیشه مثل دانه‌های برف دورم چرخیده‌اند؛ ظریف و متفاوت از هم، و بدون اینکه بتوانم لمسشان کنم کف دستم آب شده‌اند. جایی در درونم، کلمه‌ها روی هم جمع می‌شوند و یک توده‌ی بزرگ می‌سازند. قُله‌هایی از عبارت‌ها و جمله‌ها و کلمات ربطی. حاضرجوابی‌ها. جوک‌ها. آوازهای عاشقانه. از همان بچگی، یعنی سه‌چهار ماهگی‌ام، کلمات برایم مانند هدیه‌هایی مایع و شیرین بودند و من آنها را مثل لیموناد سر می‌کشیدم. مزه‌مزه‌ می‌کردم. آنها به فکرها و حس‌های درهم و برهم من نظم می‌بخشیدند. وقتی پدر و مادرم حرف می‌زدند انگار پتوی گرمی دورم پیچیده می‌شد. آنها حرف می‌زدند و از زمین و زمان می‌گفتند. کلمه‌ها و ترکیب‌های تازه به کار می‌بردند. بابا برایم آواز می‌خواند. مامان قدرتش را توی گوشم نجوا می‌کرد. هر کلمه‌ای را که می‌گفتند یا در مورد من به کار می‌بردند، جذب می‌کردم و به خاطر می‌سپردم. تمامشان را.

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  قیمت خیلی زیاده اگه میشه کمتر کنید تا بخریم
  بی‌نام
  0
  0
  واقعا عععععععععععاااااااالللللللییییییی⁦❤️⁩
  بی‌نام
  0
  0
  خلی کتاب خوبی بود من که لذت بردم
  کتب دیگر انتشارات پیدایش
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی