روزی که لیمویی بود
   

  ۱۶۰

  رقعی

  چاپ ۱

  قدیانی
  نویسنده فروزنده خداجو
  شابک ۹۷۸۶۰۰۲۵۱۶۷۷۰
  کد دیویی ۸fa۳.۶۲
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  روزی که لیمویی بود

  کتاب حاضر، رمانی برای نوجوانان است که با زبانی ساده و روان نگاشته شده است. در این داستان «خاله پروین» که «هدیه» اصلاً او را دوست ندارد قرار است برای مدتی به ایران برگردد و کنار آن ها بماند. اما درست یک هفته قبل از آمدنش به ایران، می میرد و این اتفاق زندگی «هدیه» را کاملاً تغییر می دهد. در داستان می خوانیم:««هدیه» هیچ وقت خاله اش را دوست نداشت. شاید برای همین، وقتی مامان به او گفت که قرار است خاله برای مدتی به ایران برگردد، خوشحال نشد، بلکه غم عمیقی به قلبش چنگ انداخت».

  گزیده ای ازکتاب: " ...هدیه هیچ وقت خاله اش را دوست نداشت. به نظر او این خاله ی چشم سیاه که توی تمام عکس ها به زور خندیده بود، اصلاً دوست داشتنی نبود ..."

  " ...کودکی مامان در باغ اناری گذشت. باغ بزرگ و سحرگونی که پر از درختان انار، گردو و بادام بود. باغی که می توانست سرچشمه و الهام بخش تمام رؤیاها و آرزوهای یک دختر کوچک باشد ..."

  بعضی از حادثه ها آرام و بی صدا می آیند و صدایشان آن قدر نرم و لطیف است که باید گوش هایت را تیز کنی تا بتوانی آن را بشنوی، حادثه هایی که صدایشان مثل فرو افتادن قطره های باران بر روی شیشه است. در این رمان قصه‌ی دختری به نام هدیه بیان می‌شود که در ارتباط با خانواده و اطراف خود، درگیر کنش‌ها و واکنش‌هایی است و در این مسیر به مخاطب کمک می‌کند به غیر از آشنایی با دنیای بزرگتر از دنیای خود و درک عمیق زندگی، بداند که مشکلات عجیب و پیچیده و بزرگی نیز وجود دارد. در بخشی‌هایی‌ از کتاب آمده: " ...هدیه هیچ وقت خاله اش را دوست نداشت. به نظر او این خاله ی چشم سیاه که توی تمام عکس ها به زور خندیده بود، اصلاً دوست داشتنی نبود ..." " ...کودکی مامان در باغ اناری گذشت. باغ بزرگ و سحرگونی که پر از درختان انار، گردو و بادام بود. باغی که می توانست سرچشمه و الهام بخش تمام رؤیاها و آرزوهای یک دختر کوچک باشد ..."

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  این کتاب عالیه
  بی‌نام
  0
  0
  Alyeeee
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی قشنگ بود❤❤❤❤
  بی‌نام
  0
  0
  روی چی بزنیم تا داستان رو بخریم
  بی‌نام
  0
  0
  لطفا فایل صوتی این کتاب رو هم بگذارید❤❤❤❤
  بی‌نام
  0
  0
  هزینه ارسال چقدر ؟
  بی‌نام
  0
  0
  وای من که حس کردم در بهشت هستم
  بی‌نام
  0
  0
  سلام عالی
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی خوبه این کتاب
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  بی‌نام
  0
  0
  من عاشق همچین کتابهایی هستم
  کتب دیگر انتشارات قدیانی
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی