روان شناسی ازدواج، مبانی آشنایی و شناخت: گام نخست در انتخاب شریک زندگی

  ۱۲,۰۰۰ تومان

   

  ۸۶

  رقعی

  چاپ ۱

  فرا انگیزش
  نویسنده نورالله رضایی,طیبه اسماعیلی
  شابک ۹۷۸۹۶۴۲۶۹۸۳۶۳
  کد دیویی ۶۴۶.۷۸
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  روان شناسی ازدواج، مبانی آشنایی و شناخت: گام نخست در انتخاب شریک زندگی

  معرفی کتاب: کتاب حاضر، تلاشی است برای کمک به جوانان داوطلب ازدواج و والدین آن ها که با مطالعه و تفکر و تعمق بیشتر بر مبانی آشنایی و شناخت که مهم ترین گام در انتخاب شریک زندگی یک جوان است، بینشی وسیع و عمیق ایجاد نموده تا آگاهانه و مسیولانه تصمیمی منطقی و شایسته اتخاذ نمایند. مولف بیان می دارد که ازدواج، سکوی نمایش برترین هنر زندگی و پاسخ به عالی ترین نیاز فطری انسان و زیباترین بستر برای گیراترین رابطه ها و شفاف ترین تصویر یکرنگی و دلدادگی و پرمعناترین درس وفا در حیات انسان است و خانواده تنها نهاد رشد و تحول مطلوب شخصیت و اعتلای وجود است. 

  کتابی است به تالیف نوراله رضایی و طیبه اسماعیلی و چاپ انتشارات فرا انگیزش. مجموعه پیش رو مباحثی را پیرامون مقدماتی که لازمه آغاز یک زندگی مشترک هستند ارائه کرده است تا جوانان قبل از آغاز زندگی نو دریابند آیا اکنون وقت و شرایط مناسبی برای ازدواج هست یا خیر و هم چنین مشکلات احتمالی را کشف و بررسی کنند و برای حضور در زندگی مشترک آمادگی لازم را به دست آورند.

  گزیده ای ازکتاب: ازدواج با فردی که هنوز از روابط قبلی خود التیام نیافته است، یاس آور و موجب دلشکستگی خواهد شد. ممکن است این افراد هنوز خشم و انزجار شدیدی نسبت به معشوق قبلی خود در دل داشته و یا به لحاظ احساسی از ارتباط قبلی خود بیرون نیامده باشند. لذا توانایی کافی در عشق ورزیدن در روابط جدید را ندارند و هنوز به خاطر ارتباط پیشین خود احساس گناه می کند و خود را مسئول می داند و هم چنین ممکن است رنجش خاطر و آزار و اذیتی را که از رابطه ی قبلی خود دیده است را فراموش نکرده باشد.

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  عالی
  کتب دیگر انتشارات فرا انگیزش
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی