Paused...
  مدیریت استراتژیک برند

  ۶۵,۰۰۰ تومان

   

  ۴۶۶

  رقعی

  چاپ ۷

  سیته
  نویسنده کوین لین کلر,عطیه بطحایی
  شابک ۹۷۸۶۰۰۵۲۵۳۱۵۳
  کد دیویی ۶۵۸.۸۲۷
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  مدیریت استراتژیک برند

  معرفی کتاب: امروزه یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های بسیاری از شرکت‌ها برندهای محصولات و خدمات آن‌هاست. کتاب مدیریت استراتژیک برند که به آن لقب «انجیل برند» داده‌اند، کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از اهداف اصلی برندسازی به دست آورید. یکی از ضروریات مدیریت ارشد هر سازمان ایجاد برندهای قدرتمندی است که ضمن عمل به وعده‌ها، قدرت و توانمندی خود را در طول زمان ارتقا دهند. معرفی چشم‌اندازهای نوین در مدیریت برند، شناسایی و تثبیت جایگاه و ارزش‌های برند، برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی برنامه‌های بازاریابی برند، از بخش‌های این کتاب هستند. تأکید اصلی این کتاب بر درک اصول روان شناختی در سطوح فردی و سازمانی برای بهینه سازی تصمیم‌گیری در خصوص برندها، با تشریح بسیاری از مفاهیم به روز در حوزه‌ی مدیریت استراتژیک برند به طور عملی به همراه مثال‌های فراوان می‌باشد.

  گزیده ای ازکتاب: چه عواملی به شکل گیری ارزش ویژه‌ی برند منجر می‌شوند؟ بازاریابان چگونه می‌توانند این ارزش را ایجاد کنند؟ ارزش ویژه‌ی برند از دیدگاه مشتری زمانی رخ می‌دهد که مصرف‌کننده به سطح بالایی از آگاهی و آشنایی با برند دست یافته باشد و تداعیات قدرتمند، مطلوب و منحصربه‌فردی را از آن در حافظه خود داشته باشد. در برخی از موارد، آگاهی از برند برای ایجاد واکنش‌های مثبت و مطلوب در مصرف‌کننده به تنهایی کافی نیست. اگرچه ممکن است در اتخاذ تصمیمات با میزان درگیری ذهنی اندک، آشنایی با برند برانتخاب تأثیر بگذارد، با این حال در بسیاری از موارد قدرت، مطلوبیت و منحصربه‌فرد بودن تداعیات برند نقش حساسی را در تعیین واکنش‌های متمایز نسبت به آن برند (که ارزش ویژه‌ی برند را می‌آفرینند) بازی می‌کند. اگر مشتری‌ها، برند را فقط به‌عنوان نماینده‌ی یک محصول یا یک رده‌ی خدمت در نظر بگیرند، واکنش‌هایی که نسبت به آن ارائه می‌دهند، با محصول بی‌نام و نشان مشابه است.
  بر این اساس بازاریابان باید بتوانند مصرف‌کننده را متقاعد سازند که برند آن‌ها از برندهای رقبا متمایز است و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. مصرف‌کنندگان نباید فکر کنند که تمامی برندها در این رده‌ی محصولات مانند هم هستند و کوچک‌ترین تفاوتی میان آن‌ها نیست. ایجاد و تثبیت تصویر ذهنی مثبت از برند در حافظه‌ی مصرف‌کننده (تصویر ذهنی قدرتمند، مطلوب و منحصربه‌فرد) رابطه‌ی تنگاتنگی با ایجاد آگاهی نسبت به برند و دستیابی به ارزش ویژه‌ی برند از دیدگاه مشتری دارد. اکنون در ادامه‌ی بحث به بررسی این دو منبع ایجاد ارزش ویژه‌ی برند می‌پردازیم.

  کتب دیگر انتشارات سیته
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی