قیدار

  ۸۳,۰۰۰ تومان

   

  ۲۹۶

  رقعی

  چاپ ۹

  افق
  نویسنده رضا امیرخانی
  شابک ۹۷۸۹۶۴۳۶۹۸۳۲۴
  کد دیویی ۸fa۳.۶۲
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  قیدار

  این کتاب داستان مردی است از نو جوانمردی را زنده می ‌کند که هدف نهایی ‌اش گم نامی است. رضا امیرخانی این بار در کتاب دیگرش مردی به نام قِیدار را معرفی می ‌کند که اهل تهران می باشد و صاحب گاراژ بزرگی است که افرادی را بسیاری را نان می ‌دهد.

  فضای داستان به دهه پنجاه و زمان‌های قبل از انقلاب بر می‌ گردد. قهرمان داستان با نامزدش شهلاجان که بسیار جوان ‌تر از اوست به اصفهان سفر می کنند تا در قبرستان تخته فولاد و بر سر قبر پدر شهلا کسب اجازه کند (ازدواج با شهلاجان)، اما در طول مسیر با مرسدس کوپه کروک آلبالویی اش با یکی از کامیون‌ هایش تصادف می ‌کند و سفر ناتمام باقی می ‌ماند. با این حادثه وقایع مختلفی در داستان شکل می‌ گیرد که زندگی قهرمان داستان را متحول می ‌کند.

  رضا امیرخانی در ترسیم فرهنگ دهه 50 از طریق ادبیات آن روزگار موفق عمل می‌ کند، طوری که خواننده به خوبی شمایل آن روزها و تیپ شخصیت‌های آن را ترسیم می ‌کند. داستان بسیار گیراست و امیرخانی با لحن طنز خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می‌ کند.

  امیر خانی با واژه و اصطلاحات جالبی کتاب را روایت می کند که در گام نخست ممکن است برای خواننده کمی دشوار به نظر آید، ولی در ادامه خواننده به خوبی با داستان هماهنگ می شود. توصیفات جذاب در کنار پرداخت دقیق به جزئیات، نقطه موفقیت کار امیرخانی است.

  کتاب 9 فصل دارد که در هر فصلش با حکایتی از زندگی قیدار روایت می ‌شود، از ماجرای آشنا شدنش با شهلاجان گرفته تا اتفاقات مختلف و پایان زیبای کتاب. همچنین،  هر نه فصل کتاب با همان شیوه گفتاری او و هم قطارانش، دارای تیتری جالب از یکی از ماشین‌های گاراژ قهرمان داستان است. 

  نظرات کاربران
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی عالی
  بی‌نام
  0
  0
  عالی عالی بهتون پیشنهاد میکنم حتما بخونین
  بی‌نام
  0
  0
  خیلی لذت بردم از خوندن این کتاب
  بی‌نام
  0
  0
  اگر قراره فقط یکبار کتاب بخونید حتما اون قیدار باشه..
  شاهکار کرده رضا امیرخانی
  بی‌نام
  0
  0
  عالییییییییی
  بی‌نام
  0
  0
  عجیب قشنگه این کتاب ، مخصوصا نوشته ی پشت جلدش ، من متنو دیدم کتابو باز نکرده خریدم ، مردونگی و اصالت رو تا اخر میبینی و اخر داستان به اوجش میرسه
  کتب دیگر رضا امیرخانی
  کتب دیگر انتشارات افق
  کتب مرتبط
  صحیح
  شماره اشتباه
  دسته بندی